درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

تاثیر جوش شیرین بر زیبایی

جوش شیرین از آن دسته موادی است كه از روزگارهای گذشته كاربرد های فراوانی هم در آشپزی، هم به عنوان یك ماده درمانی و حتی به عنوان یك ماده تمیز كننده داشته و جالب است بدانید جوش شیرین می تواند یك زیبا كننده پوست و مو نیز باشد.
در واقع جوش شیرین این ماده همه كاره و طبیعی كه از كربنات سدیم ساخته شده است و استفاده های فراوانی دارد، از خوشبوكردن فضا گرفته، تا تمیزكردن خانه و حتی زیبایی! فقط كافی است كمی جوش شیرین در منزل داشته باشید تا بتوانید خیلی از محصولات زیبایی را به راحتی در منزل تهیه كنید.

یك حمام آرام بخش زیبا كننده

اگر موهای خیلی چربی دارید و به دلیلی فرصت شست وشوی آن ها و حمام رفتن را ندارید و خیلی عجله دارید، می توانید از جوش شیرین به عنوان شامپوی خشك استفاده كنید به این طریق كه مقداری از آن را روی موها بپاشید و سپس موها را شانه كنید و سپس با یك سشوار موها را پف دهید

برای داشتن این حمام لطیف و آرام بخش، احتیاج به 4 قاشق سوپ خوری جوش شیرین، حدود 6 قاشق غذاخوری عسل روان، 2 لیوان شیر، 16 قاشق سوپ خوری نمك و 3 قاشق غذاخوری روغن بچه دارید. در یك ظرف بزرگ جوش شیرین، عسل، شیر و نمك را مخلوط كنید و به خوبی هم بزنید. مخلوط را در وان آب گرم بریزید و سپس روغن بچه را اضافه كنید. برای هم زدن مخلوط در آب وان از دست های تان كمك بگیرید و بعد قدم در این حمام تسكین دهنده و آرام بخش بگذارید. این حمام برای نرم و صاف كردن پوست مفید است.

معجزه جوش شیرین برای موها

اگر در تمیزی موهای تان وسواس دارید: یك قاشق چای خوری جوش شیرین را به بطری شامپوی تان اضافه كنید و طبق معمول موهای تان را شامپو كنید و سپس با آب، این تركیب جوش شیرین و شامپو را بشویید. این كار تمام آلودگی ها و مواد حالت دهنده ای را كه روی موهای شما وجود دارد به خوبی پاك می كند و حالت پذیری موها را بهبود می بخشد.
اگر موهای خیلی چربی دارید و به دلیلی فرصت شست وشوی آن ها و حمام رفتن را ندارید و خیلی عجله دارید، می توانید از جوش شیرین به عنوان شامپوی خشك استفاده كنید به این طریق كه مقداری از آن را روی موها بپاشید و سپس موها را شانه كنید و سپس با یك سشوار موها را پف دهید.

اگر عادت دارید مرتب به استخر بروید: كلر موجود در استخرها معمولا رنگ موها را كدر ، مات و بدرنگ می كند. برای شست وشوی كلر از روی موها، نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را در كمتر از نصف لیتر آب حل كنید و موهای تان را با آن آبكشی كنید.

پاهایتان را زیبا كنید

اگر روی پاشنه پاهای تان پینه بسته یا خیلی زبر و خشن شده است و این وضعیت آزارتان می دهد، جوش شیرین را با آب مخلوط كنید و سپس با این مخلوط چسبی شكل زبری های پاشنه را نرم و صاف كنید.
اگر هم پاهای تان خارش دارد 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یك لیتر آب گرم مخلوط كنید و سپس پاها را حدود 10دقیقه در آن بگذارید، با این كار خارش پاها آرام می گیرد. علاوه بر این ها شما می توانید با جوش شیرین خستگی پاها را نیز از بین ببرید، كافی است 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یك لگن آب گرم حل كنید و سپس پاهای خسته تان را درون آن بگذارید تا حسابی خستگی از پاهای تان بیرون رود.

دندان هایی سفیدتر و زیباتر

شما می توانید با جوش شیرین یك خمیر دندان خانگی بسازید. اول باید 3 قسمت جوش شیرین را با یك قسمت نمك مخلوط كنید بعد به آن 3 قاشق چای خوری گلیسیرین اضافه كنید و برای خوشبو شدن نیز 10 تا 20 قطره از یك اسانس مورد علاقه تان (نعنا، دارچین یا...) به آن بیفزایید. سپس به مقدار كافی آب به آن اضافه كنید تا كاملا حالت خمیری شكل پیدا كند. شما می توانید این خمیر دندان را در بطری كوچك نگهداری كنید. از آن جا كه جوش شیرین یك سفید كننده دندان طبیعی است این خمیر دندان حسابی دندان ها را سفید می كند و از پوسیدگی آن ها نیز جلوگیری می كند، اگر هم فرصت ندارید می توانید برای سفید تر شدن دندان های تان، مسواك تر خود را درون جوش شیرین فرو برید سپس با آن دندان های تان را مسواك بزیند. همچنین می توانید روی خمیردندان اندكی جوش شیرین بپاشید و سپس دندان ها را مسواك بزنید. برای خوشبو كردن دهان نیز می توانید یك قاشق چای خوری جوش شیرین را در نصف لیوان جوش شیرین حل كنید و در دهان غرغره كنید، راه دیگر نیز این است كه آدامس را مرطوب كرده و در جوش شیرین فرو برید و سپس آن را بجوید.

برای نرم و لطیف كردن آرنج

بعضی اوقات پوست آرنج یا زانو به دلایل مختلف زمخت و زبر می شود و این حالت به خصوص برای خانم ها بسیار آزاردهنده است اما یك راه حل آسان و كم خرج برای این حالت وجود دارد. شما باید اول مقداری جوش شیرین را با مقدار خیلی كمی آب مخلوط كنید تا مخلوط حالت چسبی شكل پیدا كند، حالا این مخلوط چسبی را به زانو یا آرنج بمالید تا پوست زبر و خشن نرم شود.

برای داشتن پوستی زیبا

برای درمان بیماری های شایع پوستی مثل آكنه، مصرف موضعی جوش شیرین می تواند موثر باشد. جوش شیرین سلول های مرده پوست را از بین می برد و اسید مازاد در بدن را خنثی می كند و به ویژه برای درمان آكنه كه اغلب به علت مسدود شدن منافذ پوستی به وجود می آید مفید است.
كمی جوش شیرین مخلوط شده با آب را روی آكنه بمالید تا پوست مرده از بین برود و منافذ مسدود شده آن را باز كند. جوش شیرین با خنثی كردن اسید در بدن مانع عفونت های باكتریایی در پیاز مو می شود و در نتیجه از بروز آكنه پیش گیری می كند.

ژل اصلاح برای آقایان

بعضی از آقایان به دلیل پوست حساسی كه دارند معمولا هنگام اصلاح دچار التهاب و سوزش های پوستی می شوند اما یك راه حل خوب برای این افراد این است، یك قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یك فنجان آب حل كنند و از این محلول برای التیام پوست بعد از اصلاح یا حتی قبل از اصلاح استفاده كنند. اگر هم بعد از اصلاح دچار سوزش می شوید، می توانید یك پارچه مرطوب نخی را به كمی جوش شیرین آغشته كنید و روی محل سوزش بگذارید.
برای تمیزی شانه و برس ها: معمولا اسپری ها یا روغن های مو روی شانه و برس ها می نشینند و به مرور آن ها را آلوده می كنند، برای پاك كردن این مواد از روی شانه و برس ها در یك لگن آب گرم كه به آن 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین و 3 قاشق غذاخوری ماده ضدعفونی كننده اضافه شده خیس كنید.
می بینید به همین راحتی ماده ای امروزه به عنوان سم غذایی از آن یاد می شود، چقدر می تواند همراه شما در زیبایی تان باشد؟

 • تاریخ ارسال : 13 / 10 / 1394
 • بازدید : 445 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]