درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

چگونه درمورد مسایل جنسی صحبت کنیم؟

دانش جنسی بیشتر جوان های ما تا قبل از ازدواج بسیار محدود است و نمی دانند درباره چه چیزی باید با طرف مقابل صحبت کنند. از آن طرف، چطور صحبت کردن و تشخیص دادن اختلالات جنسی واقعا کار دشواری است.

اما این ها دلیل نمی شود که پرونده مسایل جنسی را ببندید و پیش از ازدواج، در این باره با شریک آینده تان صحبت نکنید. دختر و پسری که موضوع ازدواجشان جدی شده است، باید بتوانند قبل از ازدواج در چارچوب اخلاق، شرع و قانون در مورد مسایل حوزه سلامت جنسی شناخت پیدا کنند و با استفاده از منابع قانونی، مذهبی و علمی اطلاعات خود را افزایش دهند.

دیدگاه کلی به جای جزئیات

هر فردی باید خود را ملزم بداند پیش از ازدواج دراین باره از مشاور جنسی کسب اطلاعات کند؛ وگرنه به طور معمول بین ۱ تا یک و نیم سال پس از زندگی مشترک، اختلاف در میزان میل جنسی، خود را آشکار خواهد ساخت

یكی از شیوه های ارتباطی این است كه وقتی می بینیم برای طرف مقابل دشوار است احساس های شخصی خود را بیان كند، باید از او درباره دیدگاه كلی اش بپرسیم. دخترها و پسرها پیش از ازدواج باید یاد بگیرند بخشی از شناخت خود از همسر آینده شان را به مسائل جنسی اختصاص دهند و با شناخت درباره دیدگاه او درباره مسائل جنسی شروع كنند. انسان ها دیدگاهشان را راحت تر از احساسشان بیان می كنند. شاید به نظر برسد صحبت درباره دیدگاه ها، اطلاعات بااهمیتی به دست نمی دهد و همه می توانند در بیان دیدگاهشان نقش بازی كنند اما واقعیت این طور نیست.

آیا مشکل دارد؟

از لابه لای حرف های طرف مقابل، می توان فهمید دچار مشکلی هست یا نه. یكی از نشانه های مهم نداشتن میل جنسی، در میان زن وشوهر آینده، گریز از صحبت درباره این مساله و عوض كردن موضوع بحث به محض مطرح شدن این مسائل است. نشانه دیگر، بی دانشی درباره مسائل جنسی و كنجكاو نبودن در این باره است.
اما موضوعی که باید به آن توجه کرد، افتراق دادن «خودداری» از «بی تمایلی» است. خیلی وقت ها جوان هایی كه تمایل جنسی ندارند، آن را به خودداری و شرم فرهنگی-مذهبی نسبت می دهند در صورتی كه خودداری مقوله ای مربوط به رفتار است نه احساس. تاكید آموزه های مذهبی، خودداری رفتاری است. خیلی از افراد، در عین خودداری های قابل احترام به دلایل فرهنگی-مذهبی، می توانند درباره دیدگاه و احساسشان درباره مسائل جنسی به راحتی و با صراحت حرف بزنند. این نوع پختگی در رابطه، بسیار قابل تقدیر است و نباید با سردی و بی میلی جنسی اشتباه گرفته شود.

آداب صحبت از مسایل جنسی

در روانشناسی، اعتقاد بر این است كه اساس شناخت بر صحبت كردن است. البته به شرطی كه نشانه های كوچك جدی گرفته شود و انكار نشود. انسان ها آنقدر كه فكر می كنند، نمی توانند نقش بازی كنند. با یك نگاه عمیق و كنجكاوانه، بیشتر ویژگی های طرف مقابل، حتی خصوصی ترین مساله (یعنی روابط جنسی) قابل تشخیص است.

دخترها و پسرها پیش از ازدواج باید یاد بگیرند بخشی از شناخت خود از همسر آینده شان را به مسائل جنسی اختصاص دهند و با شناخت درباره دیدگاه او درباره مسائل جنسی شروع كنند

شناخت و صحبت درباره مسائل جنسی باید بااحتیاط باشد و مخصوصا زمان در آن خیلی اهمیت دارد. همه این فرایند باید در چارچوب قانون، شرع و اخلاق صورت پذیرد. یعنی هیچ وقت تا موضوع جدی نشده و قرار نیست دو نفر جدی در مورد هم فكر كنند، باز كردن مسائل جنسی كمكی به آنها نمی كند اما زمانی كه احساس كردند رابطه شان جدی شده و پیش درآمدی برای آغاز رابطه تعهدآمیز طولانی مدت همسری است، صحبت در مورد مسائل جنسی باید بااحتیاط و قدم به قدم شروع شود. طرفین در قدم اول، باید به بررسی دیدگاه های هم به صورت كلی بپردازند. مثلا نظر كلی ات در مورد مسائل جنسی چیست؟ تقابل روابط جنسی با عشق را چطور می بینی؟ فكر می كنی تكمیل كننده هم هستند یا دو چیز متفاوت؟ اینها چیزهایی است كه آدم ها راحت تر می توانند به صورت كلی در موردش حرف بزنند. وقتی رابطه صمیمانه شد، باید در مورد احساس های جنسی شان حرف بزنند. باز هم تاكید می كنم این كار باید در زمان مناسب انجام گیرد كه رابطه دارد خیلی جدی می شود و رعایت چارچوب?های قانونی، شرعی و اخلاقی ضروری است.

به مشاور مراجعه کنید

هر فردی باید خود را ملزم بداند پیش از ازدواج دراین باره از مشاور جنسی کسب اطلاعات کند؛ وگرنه به طور معمول بین ۱ تا یک و نیم سال پس از زندگی مشترک، اختلاف در میزان میل جنسی، خود را آشکار خواهد ساخت. در صورت انجام نشدن چاره اندیشی مناسب، این مساله باعث سردشدن روابط زناشویی و اختلال در سایر زمینه های زندگی خواهد شد.
اما فقط به صحبت های میان خودتان اتکا نکنید و برای کند و کاو بیشتر و دقیق تر از مشاور ازدواج کمک بگیرید. مشاور آگاه باید به مسائل جنسی اهمیت بدهد و ویژگی های جنسی طرفین را ارزیابی كند و هم خود دختر و پسر وقتی در زمان آشنایی صحبت می كنند، درچارچوب قانون، شرع و اخلاق به شناخت تفكرات یكدیگر در مورد مسائل جنسی بپردازند.

راهنمایی یک مشاور می تواند بنا به تیپ شخصیتی شما کمکتان کند چطور سر صحبت را باز کنید تا متوجه هماهنگی تمایلات خود با طرف مقابل شوید. نکته آخر اینکه بعضی ها به پرکردن پرسشنامه هایی در این زمینه اکتفا می کنند، درحالی که پرسشنامه ها نمی تواند جایگزین مشاوره و حضور همه جانبه یک درمانگر مسائل زناشویی و جنسی باشد.


برگرفته از: سلامت، زندگی مثبت

 • تاریخ ارسال : سه شنبه 08 / 10 / 1394
 • بازدید : 305 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]