درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

از همین الآن شاد باشید

خانواده، ابتدایی ترین بنیاد جامعه است و برای داشتن جامعه ای هدفمند و توانا، باید خانواده هایی شاد، پرامید و تلاشگر داشته باشیم و برای این شادی اولین گام باید از خودتان شروع کنید.

بسیاری از ما از اینکه برای خودمان وقت صرف کنیم، احساس گناه می کنیم. در حالی که شما با شاد بودن می توانید شادی را به خانواده تان هدیه دهید. اگر شما هم جزو افرادی هستید که زندگی را خیلی به خودتان و اطرافیانتان سخت می گیرید، توصیه می شود به راهکارهایی که در ادامه آمده است، توجه داشته باشید.

به مسائل، دید مثبت داشته باشید

شادکام بودن کار سختی نیست. انسان بدون عاطفه احساس پوچی می کند چرا که بسیاری از مفاهیم زیبا شناختی از عواطف بشر سرچشمه می گیرد. برای شادکام بودن فقط کافی است دید مثبتی نسبت به همه مسائل زندگی داشته باشیم. این گونه می توانیم حتی در سختی های اجتناب ناپذیر زندگی شاد و امیدوار باشیم که سختی ها زود می گذرد. ما باید به توانایی خود برای به دست آوردن شادکامی ایمان داشته باشیم. اگر در برابر ناکامی ها کمر خم کنیم و خود را ناتوان بپنداریم مطمئنا شادکامی از زندگی ما پرخواهد کشید.

برای احساس رضایت از زندگی و شاد بودن چشم انتظار دیگران نباشید. منتظر نمانید دیگران به شما شادی بدهند بلکه شادی را در درون خود جست و جو کنید. شما تنها کسی هستید که می توانید خودتان را شاد کنید

نشانه های اندوه را بشناسید

هر کدام از ما در زمان ناراحتی، دلگیری و بی حوصلگی نشانه هایی از خودمان بروز می دهیم. بهتر است این نشانه ها را در خودتان شناسایی کنید و قبل از اینکه به رفتارهای دائمی تبدیل شوند، چاره ای بیندیشید. هیچ چیز مهم تر از حفظ شادی نیست.

بین نیازها تعادل برقرار کنید

اینکه بدانید افسرده هستید یک چیز است و اینکه کاری برای آن انجام دهید یک چیز دیگر. وقتی به خودتان فرصتی برای زنگ تفریح روانی می دهید، با روحیه مثبت تری می توانید به کار یا خانواده تان بپردازید. حتی پیش از اینکه احساس افسردگی سراغتان بیاید، برنامه شاد زیستن داشته باشید. خوب استراحت کنید، قدم بزنید یا فقط بنشینید و دقایقی را در آرامش بدون هیچ فکر و خیال مزاحمی سپری کنید.

در مورد وقایع شوخ طبع باشید

بیشتر ما اهمیت شوخی را در زندگی فراموش می کنیم. اینکه قادر باشید حتی در موقعیت های دشوار بخندید، کمک می کند شادیتان را حفظ کنید. مجبور نیستید بی دلیل بخندید. تماشای یک کمدی بامزه یا خواندن یک مجله فکاهی کمک می کند حال خوبی پیدا کنید و دلیلی برای خنده و شادی داشته باشید.

با خانواده و دوستان وقت بگذرانید

بودن کنار اعضای خانواده و دوستان به بازسازی روانی کمک می کند و باعث می شود تعادل روانی تان را حفظ کنید. کسانی که نیازهای روانی شما را می شناسند، درکتان می کنند و برایتان نگران می شوند، در زندگیتان نقش مهمی دارند. حضور آن ها از تنش ها و فشارهای روانی تان می کاهد و دیدارشان راه موثری برای تخلیه هیجان های منفی است که به حفظ شادکامی در زندگی کمک می کند.

فعالیت های سالم را توسعه دهید

جای تعجب نیست که سیاستمداران بزرگی که دنیا را روی انگشتانشان می چرخانند، در ورزش هم دستی بر آتش دارند. افرادی که در موقعیت های سخت و پرمسئولیت کار می کنند، نیاز دارند زمانی را به فعالیتی اختصاص دهند که تنش ها را از آن ها دور کند. وقتی سرگرمی ای داشته باشید که مورد علاقه تان باشد و برای انجام آن زمان مشخصی را طبق برنامه اختصاص دهید، حال خوشی را تجربه خواهید کرد و شادی درونی تان افزایش می یابد.

هر روز بهتر و بهتر شوید

شما باید جزئیات دقیق تمام اهدافی که قصد رسیدن به آن ها را دارید برای خود مو به مو تشریح کنید. باید ببینید از چه راه هایی می توانید به آن ها دست پیدا کنید. باید برای خودتان روشن کنید که دوست دارید در آینده زندگی شما به چه شکل باشد. زمانی که شما اهدافتان را معین کردید، باید برای رسیدن به آن ها به خودتان ایمان داشته باشید. یک نمونه از آن می تواند چیزی شبیه به این جمله باشد: «هر روزی که می گذرد، از هر نظر، بهتر و بهتر می شوم.» شاید به نظر برخی از افراد این جمله کلیشه ای و پیش پا افتاده باشد اما برای افزایش اعتماد به نفس در شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

رسیدن به شادی با ترک عادت ناراحت کننده

خوشحالی هیچ ارتباطی با داشته ها و نداشته های ما ندارد بلکه یک حس درونی و مسلم برای شاد بودن است. با این مقدمه اگر هدفتان واقعا این است که شادی را پیدا کنید در این نوشتار توصیه می کنیم چند عادت بد را که شادی شما را می گیرند و زندگی را به کامتان تلخ می کنند، هرچه زودتر ترک کنید:

چشم انتظار دیگران نباشید

برای احساس رضایت از زندگی  و شاد بودن چشم انتظار دیگران نباشید. منتظر نمانید دیگران به شما شادی بدهند بلکه شادی را در درون خود جست وجو کنید. شما تنها کسی هستید که می توانید خودتان را شاد کنید. پس از همین الان به جای اینکه به دیگران وابسته باشید شروع به مطالعه کنید تا یاد بگیرید که چگونه می توانید حس رضایت و خرسندی را در خودتان به وجود آورید.

مقایسه ممنوع

تفکر مقایسه ای، یک شیوه تفکر مخرب و یک عادت رنج آور است. هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید چون هیچ وقت نمی توانید دریابید دیگران واقعا چه حسی در درونشان دارند و در مغزشان چه می گذرد. همه ما مشکلات و درگیری هایی در درونمان داریم. بخشی از تلاش برای پیدا کردن شادی در درون مان این است که از مقایسه خود با دیگران جدا پرهیز کنیم. به علاوه اگر در اطراف شما دیگران به موفقیتی می رسند از صمیم قلب برای آنها خوشحال شوید.

بیشتر ما اهمیت شوخی را در زندگی فراموش می کنیم. اینکه قادر باشید حتی در موقعیت های دشوار بخندید، کمک می کند شادیتان را حفظ کنید

از خود مراقبت کنید

اگر از خود مراقبت نکنید طعم شادی و رضایت را نخواهید چشید. مراقبت از جسم تان را در اولویت کارها قرار دهید و به جسم و روان خود احترام بگذارید و از آنها مراقبت و نگهداری کنید. تغذیه خوب، تحرک کافی و گاهی انجام دادن کارهای مورد علاقه به سلامت جسم و روان شما کمک می کند.

قضاوت نکنید

قضاوت نکنید. درباره دیگران قضاوت نکنید. شاید در کوتاه مدت این کار شما را راضی کند اما مطمئن باشید که پس از مدتی احساس گناه خواهید کرد. چون متوجه می شوید با این کار، دیگران را تحقیر کرده اید و چه بسا که قضاوت شما اشتباه بوده است. این احساس گناه شما را از شاد بودن دور می کند.

مقروض نباشید

سعی کنید مقروض نباشید. تلاش کنید با دارایی خود زندگی بگذرانید و قناعت کنید چون قرض گرفتن و مقروض بودن به دیگران به شکل ناخوداگاهی یک نگرانی دائمی برای شما ایجاد خواهد کرد.

 


منابع:
ایسنا، سایت ارگانیک، زندگی مثبت

 • تاریخ ارسال : 22 / 09 / 1394
 • بازدید : 423 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]