close
تبلیغات در اینترنت
شاید شما مقصرید
درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

شاید شما مقصرید

پست شماره 712

شاید شما مقصرید

هر چه از عمر زندگی مشترک می گذرد، زوجین دوره های متفاوتی را تجربه می کنند و گاه لازم می شود، در مورد روابط شان با یکدیگر بیشتر بیندیشند. برای رفع نواقص و کمبودها لازم است موانعی که بر سر راه ارتباط برقرار کردن شان هست را شناسایی کنند.

 

ازدواج پیمانی است که زن و شوهر بر اساس آن با یکدیگر قرار می گذارند، همواره در کنار یکدیگر و وفادار به هم باقی بمانند. ایجاد و حفظ روابط صمیمانه و پاسخ مناسب به نیازهای عاطفی و روانی پس از ازدواج یک مهارت و هنر است که علاوه بر سلامت روانی به نگرش های منطقی، کسب مهارت ها و انجام وظایف در قبال همسر نیاز دارد. این انتظاری بیهوده است که بخواهیم همسرمان همیشه ما را عاشقانه دوست داشته باشد.

همسرتان برای فهمیدن بهتر منظور شما نباید حواسش پرت شود و فكر كند كه شما به او كم توجهید یا حالت تدافعی مثل دعوا كردن به خود گرفته اید

وقتی ما ازدواج می کنیم، ابتدا حس دلپذیر یگانگی با شریک زندگی مان آنقدر ما را احاطه می کند که با وجود اینکه از تفاوت های شخصی همدیگر آگاه هستیم، ولی این تفاوت ها به نظرمان جزیی و کم اهمیت می آید و می توانیم با آنها کنار بیاییم. ولی کم کم همین تفاوت ها، حتی در کلام هم باعث آزار و دلخوری می شود. در واقع گفت وگو و ارتباط، منحصر به فردترین و مهم ترین وسیله ای است که از آن برای ایجاد و ادامه صمیمیت و نزدیکی به طرف مقابل مان استفاده می کنیم. این ارتباط فقط بر مبنای کلمات نیست بلکه شامل مجموعه ای از رفتارها و عکس العمل های غیرکلامی می شود که مهم ترین بخش آن «پیام» است و اینکه ما چطور بتوانیم این پیام را بیان کنیم. در واقع هر ارتباطی که برقرار می کنیم و هر پیامی که می فرستیم حاوی دو مولفه است؛ یکی نگرش و دیگری رفتار.
در هر ارتباطی دو نگرش وجود دارد؛ یا اینکه من در هر ارتباطی برای خودم ارزش قائل می شوم و به خودم اهمیت می دهم یا اینکه به خودم اهمیت نمی دهم و احساس ارزش نمی کنم. همین موضوع باعث می شود ما در ارتباط با همسرمان هم همینطور برخورد کنیم. یعنی باید توجه داشته باشیم اگر نتوانیم برای خودمان ارزش قائل باشیم نمی توانیم برای همسرمان هم ارزش قائل شویم. چون ارتباط برقرار کردن وسیله ای است که به کمک آن می توانیم همدیگر را درک کنیم و یکی از عوامل موثر در این ارتباط گفت و گو کردن است.
خیلی از مشاجره ها و طولانی شدن سوء تفاهم ها بین زن و شوهر به خاطر نداشتن این مهارت است. اگر می خواهید این هنر را بهتر یاد بگیرید و خود را اصلاح كنید. قدم اول این است كه اختلاف خود با همسر یا حتی خانواده هایتان را مرور كنید و به نقطه ضعف های خود پی ببرید و کمی کلاه خود را قاضی کنید و از دریچه ای دیگر به موضوع بنگرید. شاید چند نکته که در زیر آمده است، به شما کمک کند.

داور خود باشید

مثل داورها با مرور شیوه ارتباط برقرار كردنتان شروع كنید؛ اینكه برای گفتن منظور و اعلام مخالفت و ابراز علاقه به همسرتان چقدر موفق هستید یا چه اندازه دردسر ساخته اید؟ خودتان را هر چند روز یك بار و حتی هرشب ارزیابی كنید و برای اجرای نقش بهتر خود، بعد از مدتی مشخص، تشویق و تنبیه هم درنظر بگیرید!

بدنتان را به حرف بیاورید

بهتر است پیشرفت تان را از نقطه راحت ارتباط شروع كنید. می توانید قبل از زبانتان، بدنتان را حرفه ای كنید. چشم، نوع لبخند و نحوه اشاره ها مهم اند؛ مثلا وقتی احوالپرسی می كنید، حالت دست ها، نوع نشستن، فاصله قرار گرفتن تا همسرتان و... همه می تواند در ابراز بهتر منظورتان موقع حرف زدن به شما كمك كند. چند نمونه از تمرین های زبان بدن را بدانید:
برای اینكه موقع حرف زدن و ارتباط گیری خود را محكم و شاداب نشان دهید، صاف بنشینید یا كمرتان را موقع ایستادن در یك خط نگه دارید. تمرین كنید تا بتوانید از انواع لبخندها مثل وقتی راضی هستید، خوشحالید، لج تان درآمده، می خواهید كسی را تحسین كنید و...جلوی آینه استفاده كنید.
از حركاتی مانند دست به كمر حرف زدن، وَررفتن با صورت یا بدن، آدامس خوردن و... هم موقع حرف زدن دوری كنید. همسرتان برای فهمیدن بهتر منظور شما نباید حواسش پرت شود و فكر كند كه شما به او كم توجهید یا حالت تدافعی مثل دعوا كردن به خود گرفته اید.

شیوه های اثر گذار در گفت وگو با همسر

خودتان را هر چند روز یك بار و حتی هرشب ارزیابی كنید و برای اجرای نقش بهتر خود، بعد از مدتی مشخص تشویق و تنبیه هم درنظر بگیرید!

برای اینكه مرد خانه شما متوجه منظورتان شود و بتوانید در آرامش با او گفت وگو كنید، خلاصه، روشن و با اعتماد به نفس حرف بزنید. برای اینكه خانم خانه حرف های شما را به خوبی درك كند، می توانید در زمان آرامش او، با صدای آهسته، بدون مقایسه با سایر افراد، روشن بدون استفاده از سؤالات مكرر با او حرف بزنید. از خود افشایی آغاز كنید. اجازه دهید همسرتان با این كار به شما اعتماد كند و فضا را آرام و صمیمی احساس كند.
در كلامتان بیشتر از من استفاده كنید، تا تو، شما و...: «من احساس شرمندگی كردم وقتی در جمع با من اینگونه صحبت كردی». گمانه زنی، كنایه و عبارت های غیرمستقیم را از كلامتان حذف كنید؛ ممكن است دیگران تعبیر دیگری از سخن شما پیدا كنند. روی نكات مثبت و خوب دیگران تمركز كنید. سعی كنید دیگران را تحسین كنید.
زمان و مكان خوبی برای گفت وگو درنظر بگیرید و حتما در مورد تفاوت های فطری مردان و زنان در این حوزه مطالعه كنید.


منبع: همشهری/خراسان/ جام جم

 • تاریخ ارسال : دو شنبه 25 / 08 / 1394
 • بازدید : 386 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی