close
تبلیغات در اینترنت
شما هم خوش شانس شوید!
درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هستی مهدوی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای ماهچهره خلیلی در اکران خصوصی فیلم اشنوگل

  عکسهای ماهچهره خلیلی در اکران خصوصی فیلم اشنوگل

 • بیتا بیگی در اکران خصوصی فیلم بیدارشو آرزو در موزه سینما

  بیتا بیگی در اکران خصوصی فیلم بیدارشو آرزو در موزه سینما

 • دیبا زاهدی در اکران خصوصی فیلم بیدارشو آرزو در موزه سینما

  دیبا زاهدی در اکران خصوصی فیلم بیدارشو آرزو در موزه سینما

 • عکسهای نازنین بیاتی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

  عکسهای نازنین بیاتی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

 • عکسهای لیندا کیانی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

  عکسهای لیندا کیانی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

 • عکسهای یکتا ناصر و همسرشون منوچهر هادی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

  عکسهای یکتا ناصر و همسرشون منوچهر هادی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

 • عکسهای خاطره حاتمی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

  عکسهای خاطره حاتمی در اکران خصوصی فیلم آینه بغل

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت

شما هم خوش شانس شوید!

بسیاری از مردم معتقدند این افراد به اصطلاح خوش شانس هستند. آنها معتقدند این افراد بدون این که کار خاصی در زندگی شان انجام دهند، درهای خوشبختی به رویشان باز می شود و به همین علت همیشه به شانس آنها غبطه می خورند اما با تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، مانند مطالعه «ریچارد وایزمن، استاد دانشگاه هارتفورد شایر» درباره نحوه زندگی صدها نفر که معتقد بودند خوش شانس یا بدشانس هستند، مشخص شد خوش شانسی هرگز تصادفی نبوده و انتخاب بموقع و درست افراد در این مساله دخیل بوده است.

چگونه می توان خوش شانس بود؟

اگر فرد مثبت  فکر کند یا خوشبین باشد فرصت ها و شرایط خوبی برای او به وجود می آید و اگر بدبین باشد شرایط و موقعیت های بد برای خود به وجود می آورد. شانس داشتن یا نداشتن به خود فرد بستگی دارد، یعنی این که وقتی احساس کنید خوش شانس هستید، روی محیط و جهان هستی تاثیر می گذارید و به عبارت ساده تر انرژی مثبت به پیرامون و تصمیمی که قصد انجام آن را دارید می دهید. در این صورت فکر، احساس و باور های ما انرژی هایی را در دنیا پخش می کند که ما را به سمت خوش شانسی هدایت کند. برعکس، وقتی تصور کنید که بدشانس هستید، همیشه بدشانسی می آورید. یعنی به آنچه معتقد هستیم سرمان می آید، زیرا انرژی ما بر جهان تاثیر می گذارد. این انرژی به دیگران هم منتقل می شود.

بزرگی گفته است: «اگر نادان به دنیا می آییم تقصیری نداریم، اما اگر نادان از دنیا برویم، خطای بزرگی مرتکب شده ایم.» امکانات بسیاری بویژه در دنیای مدرن امروزی وجود دارد که فرد بتواند دانش و آگاهی خود را افزایش دهد

برای بدشانسی آمادگی دارید؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید روان شناسان معتقدند افراد موفق به شانس اعتقادی ندارند، زیرا شانس خوب سراغ کسانی می رود که آمادگی دارند، یعنی در مسیری گام برمی دارند و همین سبب می شود فرصت هایی نصیب شان شود. یعنی روی چیزهای خوب تمرکز می کنند و مهارتشان را می افزایند، در این صورت قادر به جذب نیروهای مثبت هستند. گاهی حتی برای کسانی که ما آنها را خوش شانس می دانیم هم اتفاقات بد می افتد، اما آنها از درون همان مشکلات فرصت ها را پیدا می کنند و با سرسختی بر آن پیروز می شوند بنابراین بهتر است از این به بعد فکر کنیم خوش شانسیم.

پشتکار داشته باشید

بزرگی گفته است: «اگر نادان به دنیا می آییم تقصیری نداریم، اما اگر نادان از دنیا برویم، خطای بزرگی مرتکب شده ایم.» امکانات بسیاری بویژه در دنیای مدرن امروزی وجود دارد که فرد بتواند دانش و آگاهی خود را افزایش دهد. ما آزاد هستیم و قدرت تشخیص درست از اشتباه را داریم و باید در زمینه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی خود دانش مان را بالا برده، همیشه بهترین انتخاب را داشته باشیم. از طرفی بزرگی و عظمت هرگز روی دیس طلایی تقدیم مان نمی شود و فقط خود ما هستیم که می توانیم با تلاش و پشتکار به آن دست یابیم. در تحقیقات مشخص شده افرادی که از بدشانسی خود گله مند هستند، معمولا تنبل و تن پرورند و همیشه آسان ترین گزینه را انتخاب می کنند.

استقامت در زندگی

اگر نگاهی به تاریخ گذشتگان یا داستان های الهام بخش دوران خود بیندازیم، بوضوح می بینیم تقریبا بیشتر افراد موفق که توانسته اند کارهای بزرگی انجام دهند، مجبور بوده اند در برابر سختی ها و همچنین عدم توافق دیگران استقامت از خود نشان دهند. گاهی اوقات مجبور می شدند دربرابر تفکر رایج زمان و محیط خود، انتقادهای تند دیگران و موانع غیرمنتظره، ایستاده و انتخاب هایی انجام دهند که به درستی شان ایمان داشته اند. آنها هرگز تسلیم شرایط تحمیلی نشده اند و با تحمل ناملایمات توانسته اند به موفقیت های بزرگی دست یابند. بنابراین وقتی تسلیم شرایط بد زندگی تان می شوید، آن را به حساب بدشانسی نگذارید. این انتخاب خود شماست!

تمرین خوش شانسی

ریچارد وایزمن در تحقیقی که انجام داد، متوجه شد عوامل دیگری علاوه بر ناآگاهی و تنبلی در بدشانسی در زندگی موثر هستند. بدبینی و منفی بافی، بداخلاقی، توجه نداشتن به محیط اطراف زندگی و افراد دیگر موجب عدم موفقیت  و شانس نداشتن است. روش های زیر در افزایش شانس موفقیت موثر هستند:

منفی باف نباشید

آنچه بیشتر مردم را عقب نگه داشته و جلوی پیشرفت شان را می گیرد، تفکر بد آنهاست. لحن آنها بسیار منفی و وجودشان پر از نگرانی و دلشوره است. آنها همه چیز را بد می بینند و همیشه منتظر نتایج بد هستند. انتخاب های فردی که به زندگی این گونه می نگرد، همیشه غلط است و خواه ناخواه شکست می خورد و شانس موفقیت را براحتی از دست می دهد.

تجسم سازی افکار مثبت

خود را در وضعی تصور کنید که به موفقیت دلخواه رسیده اید. این روش کمک می کند برای این که چنین اتفاقی بیفتد، قدم به قدم در جهت آن تلاش کنید. به عبارت دیگر روی جنبه های مثبتی که شما را با قدرت به سمت موفقیت پیش می برد، متمرکز شوید.

نگران نباشید

تجربه نشان داده افرادی که به بدشانسی  خود اعتقاد دارند، معمولا پر از تنش و اضطراب هستند. با کوچک ترین ناراحتی به هم می ریزند و بشدت نگرانند. نگرانی اجازه نمی دهد فرد روی موضوعات غیرمنتظره تمرکز داشته باشد. ممکن است موضوعی رخ دهد که اگر فرد به آن توجه نشان دهد، بتواند شرایط بد خود را عوض کند.

تنوع در زندگی

اگر هر روز یک کار انجام دهیم و فقط یک عده افراد خاص را ببینیم، هرگز نمی توانیم تغییر خاصی در زندگی مان بدهیم. از روزمرگی دست بکشید و زندگی تان را متنوع کنید. مثلا اگر هر روز از یک مسیر به سرکار می روید، این بار مسیر دیگری را امتحان کنید.

خود را در وضعی تصور کنید که به موفقیت دلخواه رسیده اید. این روش کمک می کند برای این که چنین اتفاقی بیفتد، قدم به قدم در جهت آن تلاش کنید

بازی را به نفع خود تغییر دهید

اگر دچار مشکل شدید، فکر نکنید دنیا به آخر رسیده است. می توانید سرانجام راه حل مناسبی پیدا کنید. مثلا جیل بولت تیلر، دانشمندی که در زمینه مغز فعالیت می کرد، گرفتار سکته مغزی شد. او روزانه چهار ساعت با انجام دادن تمرین های مربوط به بازگشت مهارت های حرکتی، کلامی، حافظه و خودآگاهی  پس از هشت سال سلامت" target="_blank">سلامت کامل خود را به دست آورد و بعدها محققی برتر در زمینه تحقیقات مربوط به سکته مغزی  شد. در حقیقت او مصیبتی را که گرفتارش شده بود به فرصتی برای یادگیری و رشد تبدیل کرد.

با همه دوست باشید

یکی از عوامل موفقیت در معرض فرصت قرارگرفتن است. اگر شما فرد تاثیرگذاری باشید و با افراد زیادی مراوده داشته باشید، می توانید با فرصت های بسیاری که احتمالا از طرف آنها برایتان مهیا می شود، روبه رو شوید. اگر نظر دیگران را جلب کنید براحتی می توانید فرصت های خوبی برای موفق بودن خود به دست آورید.

فرصت ها آهسته در می زند

فرصت های مختلف اغلب می آیند و می روند بدون این که افراد متوجه آن باشند. مردم بیشتر مواقع با ناآگاهی و توجه نداشتن به محیط زندگی خود، فرصت هایی را که می توانند با آنها به شرایط دلخواه برسند، از دست می دهند.

 و در آخر تلاش بیشتر

هرچه بیشتر تلاش کنید و پشتکار داشته باشید، خوش شانسی بیشتر نصیب خود می کنید. سخت کوشی راز موفقیت است. با صبوری، استقامت و طرز تفکر مثبت می توانید ناامید نشوید و دست از تلاش برندارید و به موفقیت برسید.

 


منبع: جام جم

برچسب ها
 • تاریخ ارسال : دو شنبه 27 / 07 / 1394
 • بازدید : 538 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی