درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • انگشتان شما در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

  انگشتان شما در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟

وب سایت ساعت 24: امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... از جمله بیماری‌های شایع و خطرناکی هستند که بیشترین آمار مبتلایان را در کشور دارند، اما علاوه بر این موارد بیماری‌های چشمی نیز از مهم‌ترین بیماری‌هایی هستند که بسیاری از افراد را گرفتار کرده است بسیاری از بیماری های چشمی اگر زود مداوا شوند عارضه جدی را به دنبال نخواهند داشت اما اگر نسبت به آن بی توجهی کنیم مشکلات جبران‌ ناپذیری را برای افراد به همراه خواهند داشت و در نهایت موجب نابینایی می شود .

دکتر محمود جباروند رئیس بیمارستان فارابی و دبیر کل و رئیس هیئت مدیره انجمن چشم پزشکی ایران در رابطه با شایع ترین بیماری های چشمی کشور گفت : عیوب انکساری ، آب مروارید ، بیماری ‌ای که بر اثر بالا بودن تاثیرات قند خون (دیابت) بر چشم ظاهر می‌شود، بیماری های پلکی و مجرای اشکی ، آب سیاه و انحراف چشم به تربیت جز شایع ترین بیماری های کشور اعلام شده است . بطور کلی عمل آب مروارید که جز شایع ترین بیماری چشمی کشور است حدود 700هزار تا 850هزارعمل سالیانه انجام می گیرد .

وی ادامه افزود : بیمارستان فارابی که بزرگ‌ترین مرکز چشم‌پزشکی ایران است، در سال 94 حدود 86هزار هزار عمل جراحی چشم انجام شده که بیشترین اعمال جراحی مربوط به آب مروارید بوده خوشبختانه جامعه ما از نظر چشم‌پزشکی پیشرفت زیادی کرده و تقریبا چیزی از کشورهای پیشرفته کم نداریم، به عبارتی همان فناوری‌هایی که در کشورهای پیشرفته وجود دارد، در کشور ما نیز موجود است و بیماران با تکنیک‌های برتر دنیا تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و در سریع‌ترین زمان به زندگی عادی‌شان بازمی‌گردند.

 
اکنون هیچ بیماری چشمی نیست که در ایران قابل درمان نباشد. به طوری که تمامی بیماری‌هایی که مربوط به چشم است، در کشور ما با کیفیت بالا و تکنیک های پیشرفته ای انجام می‌شود ‌و میزان موفقیت در این عمل های جراحی با توجه به مهارت های جراحان و تکنولوژی هایی که در اختیار چشم پزشکان قرار گرفته بسیار بالا است .
 

سن و سال در بیماری های چشمی متفاوت است مثلا آب مروارید در سنین بالا افراد را درگیر می کند اما بهترین زمان جراحی برای بیماری چشمی مانند آب مروارید زمانی ست که خود بیمار آن را تشخیص دهد به عبارتی زمانی که احساس کند در کار های روزمره اش دچار اختلال شده است و دیدش کیفیت زندگی اش را تحت تاثیر قرار داده است در این زمان است که باید تحت عمل جراحی قرار گیرد .

جباروند در پاسخ به این سوال که آیا افرادی که تحت عمل های مختلف چشم قرار می گیرند ممکن است برگشت پذیری داشته باشند گفت : خیر به هیچ وجه ، برای مثال برای بیماری آب مروارید یکبارعمل انجام شده و فرد مشکلش برطرف می شود ولی با گذر زمانی طولانی ممکن است فردی که عمل کرده در دید خود هاله ای احساس کند که آن هم با یک عمل ساده لیرز برطرف می شود .

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران در رابطه با افراد دیابتی یادآور شد : یک بیمار دیابتی بیشتر از هر فرد دیگری باید برای سلامت تمام ارگان های بدنش بخصوص چشم هایش قند خون خود را کنترل کند .کنترل قند خون در اولویت اول درمان این بیماران است در رده دوم این افراد باید هر 3ماه یکبار قند خون خود را با هموگلوبین A1C کنترل کنند و تحت نظر پزشک خود قرار بگیرند که با عوارض دیگر دیابت درگیر نشوند در مرحله بعد بیماران دیابتی باید تحت نظر پزشک خود معاینات لازم و بررسی از نظر تصاویر شبکیه را انجام دهند که اگر نیازی به درمان های لازم مانند لیزر و یا تزریق داروهایی که جلوی آسیب های عروقی را کنترل می کند استفاده کنند .

گاهی افراد دیابتی این مسائل را پشت گوش می اندازند آن زمان است که بیماری پیشرفت کرده و دچار خونریزی شبکیه چشم می شوند و باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند لازم به ذکر است در هر صورت این بیماری در افراد دیابتی قابل درمان و کنترل است و جای نگرانی برای این بیماران وجود ندارد البته به شرطی که تحت معاینات منظم متخصص قرار بگیرند .

رئیس بیمارستان فارابی در آخر خاطرنشان کرد :به دلیل مهارت های بالای پزشکان و تکنولوژی های های نوین پزشکی در ایران بسیاری از خارجیان ترجیح می دهند در ایران تحت عمل های جراحی چشم قرار گیرند ، در درمان و جراحی های پزشکی نسبت به کشورهای دیگر درصد پایین تری داریم اما خوشبختانه از نظر کیفیت از درصد بالایی برخوردار هستیم .

.............مطلب تمام.............

در زیر هرزیات

...........................................................

 

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/419990/شایع-ترین-بیماری-چشمی-ایرانیان-چیست
۲۷ دقیقه پیش - شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... از جمله ...

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ -آکا - آکاایران

www.akairan.com/health/bimari-behdasht/news201611718511639178.html
۱۷ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - بطور کلی عمل آب مروارید که جز شایع ترین بیماری چشمی کشور است حدود 700هزار تا ... اکنون هیچ بیماری چشمی نیست که در ایران قابل درمان نباشد.

شایع‌ترین بیماری‌های چشمی - مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/104429/شایع‌ترین-بیماری‌های-چشمی
شایع‌ ترین بیماری چشمی در کشور چیست؟ شایع‌ترین مشکلات در کشور ما که موجب کوری می‌شود آب مروارید و پس از آن تراخم، آب سیاه و عوارض ناشی از دیابت است.

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ | سلامانه : امروزه ...

www.ghatreh.com/news/nn34531910/شایع-ترین-بیماری-چشمی-ایرانیان-چیست
۱۹ آبان ۱۳۹۵ ه‍.ش. - شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ سلامانه : امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و .

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ | خبر فارسی

khabarfarsi.com/u/28434640
شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ وب سایت ساعت 24: امروزه بیماری هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری های قلبی و عروقی و ... از جمله ...

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ / امروزه بیماری‌هایی ...

wwwkhabar.ir/10363442
۱۱ دقیقه پیش - امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... از جمله بیماری‌های شایع و خطرناکی هستند که ...

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ - مجله خبری فور خبر

4khabar.ir/search/?q=شایع+ترین+بیماری+چشمی+ایرانیان+چیست؟
امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان ، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... از جمله بیماری‌های شایع و خطرناکی هستند که بیشترین آمار مبتلایان ...

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟ – شبفا

رده:بیماری‌های چشم - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/رده:بیماری‌های_چشم
رده:بیماری‌های چشم. از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد. پرش به: ناوبری، جستجو. زیررده‌ها. این ۵ زیررده در این ... و نابینایی (۱ ر، ۶ ص). ب. ◅ بیماری‌های قرنیه و صلبیه (۶ ص). ش.

انواع بیماری چشم را بشناسیم | بخش نخست - پزشک آشنا

www.pezeshkashna.com/انواع-بیماری-چشم-را-بشناسیم-بخش-نخست/
۱۹ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - تاری دید، بروز لکه، حساسیت به نور این موارد شکایات شایع درباره چشم است که موجب ناراحتی بوده و علامت ابتدایی بیماری چشم به حساب می آید.

بيماريهاي خطرناك چشم - پارسی طب

fa.parsiteb.com › بیماریها
رتبه: ۳٫۶ - ‏۹ رأی
هرگاه صحبت از بيمارى هاى خطرناك مى شود، فوراً به ياد پرفشارى خون ، كلسترول بالا ، بيمارى هاى عروق كرنر و… مى افتيم، در صورتى كه بيمارى هاى مربوط به چشم، يكى ...

علائم هشداردهنده بيماري‌هاي چشم - نیک صالحی

www.niksalehi.com/pezeshki/archives/130320.php
دیابت نوع ۲ را بشناسید، نشانه های هشدار دهنده بیماری دیابت ... علائم هشدار دهنده بيماريهاي چشم: در صورت وجود هر يك از حالات زير بلافاصله به چشم پزشك مراجعه نمائيد: ...

چشم

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=166131
بیماری ورم بهاره چشمی در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز شایع تر و از شدت بیشتری برخوردار است. این بیماری چشمی، بیماری فصلی بوده و علامت اصلی آن خارش، ...

بیماریهای چشمی شایع

www.cheshme-man.blogfa.com/
بیماریهای چشمی شایع - آشنایی با بیماریهای شایع چشمی و راه پیشگیری از آنها.

مشکلات و بیماری های چشمی و روش های شناسایی آن ها - آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › بهداشت و درمان › بیماریها
۴ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. - در این مقاله با بررسی دقیق و تخصصی از مشکلات و بیماری های چشمی و روش های پیشگیری, مقابله و درمان آشنا خواهید شد.

انواع بیماریهای چشم - سایت علمی نخبگان جوان

از عارضه های چشمی در جدول

بیماری های چشم انسان

انواع عارضه های چشمی

قطره ای برای چشم

عارضه ای در چشم

نوعی بیماری تنفسی

از امراض چشمی در جدول

از حشرات انگلی

www.njavan.com › انجمن › پزشکی › بیماریها › بیماریهای چشم
۸ مرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. - انواع بیماریهای چشم. نزدیک بینی (Myopia) نزدیک‌بینی یا مایوپیا یک عیب انکساری بینایی است که هنگامی رخ می‌دهد که شخص در دیدن اشیای دور د ...

دکتر علیرضا نادری :: بيماريهاي چشم

www.dr-naderi.com/main/main.aspx?id=28
بیماری های چشم. قوز قرنیه (کراتوکونوس) Keratoconus · خشکی چشم · عفونت قرنیه ... سوراخ ماکولا · غشاء روی ماکولا Epimacular Membrane · بیماری سی اس آر CSR

بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور-بیماری ...

www.noorvision.com/.../بیمارستان-و-مراکز-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-بیمار...
وب سایت رسمی بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور – مرکز درمان دوربینی ، نزدیک بینی ، پیرچشمی ، آستیگماتیسم ، انحراف چشم، کاتاراکت(آب ...
shabfa.ir › سبک زندگی
۸ دقیقه پیش - وب سایت ساعت 24: امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و … از جمله بیماری‌های شایع و ...

شایع ترین بیماری شغلی چیست؟ – جديدترين اخبار ايران و ...

www.momtaznews.com/شایع-ترین-بیماری-شغلی-چيست؟/
اختلالات اسکلتی و عضلانی از شایع ترین بیماری های شغلی به شمار می رود. ... ۱۳۹۵ ممتاز نیوز : یک متخصص چشم با بیان این که عفونت‌های چشمی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی در کشوراست، .... نظرتان را در مورد مطلب شایع ترین بیماری شغلی چیست؟

شایع ترین بیماری چشمی ایرانیان چیست؟/ هشدار به دیابتی ها ...

baztab24.com/.../شایع+ترین+بیماری+چشمی+ایرانیان+چیست+هشدار+به+دیابتی+ها

امروزه بیماری‌هایی مانند سرطان، دیابت ،فشار خون ، بیمار های اعصاب ، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... از جمله بیماری‌های شایع و خطرناکی هستند که بیشترین آمار مبتلایان ...

برچسب ها
 • تاریخ ارسال : دو شنبه 01 / 09 / 1395
 • بازدید : 501 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]