درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • انگشتان شما در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

  انگشتان شما در مورد شخصیت شما چه می گویند؟

 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

دردسرهای «مُردن»؛ سعی کنید زنده بمانید!

این گزارش برای کسانی ست که در صف مرگ قرار می‌گیرند تا اجل به سراغشان بیاید و از همه مهم‌تر برای بازماندگان که آمادگی هزینه‌های گزاف مراسم‌های کفن و دفن را داشته باشند.

 فکرش را هم نمی‌کنید که نوبت به شما برسد، ناگهان اتفاق می‌افتد؛ طوری که حتی فرصت پلک زدن هم پیدا نکنید، شما می‌میرید و پس از آن بازماندگان هستند که باید با جای خالی شما و هزینه‌های آن کنار بیایند، خاطره بازی سالهای حضور شما تا تمام لحظات بدرقه که هرکدام ازآن‌ها یک فیش مخصوص دارد، از آمبولانس و سالن عروجی‌ها تا کفن و دفن و مراسمات پس از آن. بله شما می‌میرید و این بازماندگان شما هستند که باید با جیب‌های خالی شده با جای خالی شما هم کنار بیایند.

مهم نیست از چه طبقه‌ای باشید، یک روز شاید خیلی نزدیک و شاید دور راننده یک بنز درست مقابل خانه شما پا را روی پدال ترمز فشار می‌دهد تا شما را برای همیشه از خانه‌ای که در آن زندگی کرده‌اید جدا کند، همه چیز برای رفتن آماده است، مهم نیست از چه طبقه‌ای باشید، یک روز، یک بنز با یک راننده درست مقابل خانه شما منتظر است تا شما را همراهی کند، با یک فیش در دست که مبلغ ۱۶۰۰۰۰ تومان بر روی آن نوشته شده است.


همه چیز درست از همین نقطه آغاز می‌شود، میان صدای گریه و شیون بازماندگان، یک نفر هست که باید نگران هزینه‌های مراسم بدرقه شما باشد، یک نفر که از مرگ هم مهم‌تر است چرا که بدون پرداخت مبالغ عجیب و غریب نوشته شده برروی فیش‌ها، جنازه شما روی زمین خواهد ماند.

آمبولانس حرکت می‌کند، ‌‌‌ همان یک نفر به فکر یافتن جایی است که شمارا برای همیشه درآنجا به خاک بسپارد، البته در این لحظه مهم است که شما متعلق به چه طبقه‌ای باشید تا قیمت مکان مورد نظر تنها بخاطراسم قبرستان از ۵۰۰هزار تومان تارقم‌های میلیاردی جابه جاشود.

بزرگان فامیل شما اعتقاد داشتند که مرگ فقیر و غنی ندارد؛ ترس هم ندارد؛ اما این حرف‌ها مال زمان دیگری ست، زمانی دور‌تر از الان؛ چراکه آرامگاه ابدی تنها با کارت اعتباری شما یا‌‌‌ همان یک نفر می‌تواند از مکانی پر از درخت و بوته گل به مکانی پر از تپه‌های خاک در حالیکه صدای اکوی قبر بغل دستی با صدای اکوی قبر شما در هم آمیخته می‌شود، تغییر کند.

درصورت علاقه به بهشت زهرا تاپایان سال 95 فرصت دارید

هنوز هم می‌توانید روی بهشت زهرا حساب کنید، درست است که از سال ۸۶ اعلام شد که این قبرستان برای پذیرش مردگان ظرفیتی ندارد؛ اما خبر جدید این است که این قبرستان تنها ظرفیت دفن برای مردگانی را دارد که تا پایان سال ۹۵ از این دنیا می‌روند؛ بنابراین‌‌‌ همان یک نفر می‌تواند روی این قبرستان حساب کند، هزینه واگذاری هرقبر در قطعات ۲۰۰ تا ۲۵۸ (فاز دوم آرامستان) بهشت زهرا تا سقف هفتاد درصد ظرفیت به قیمت ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان است، از سقف هفتاد تا هشتاد درصد ۴ میلیون تومان، تا نود درصد ظرفیت ۶ میلیون تومان و در ظرفیت نود تا صد درصد۸ میلیون تومان است.


همچنین هزینه واگذاری هر قبر در کلیه قطعات فاز اول این آرامستان قطعات یک تا ۱۱۲به جز قطعات ۳۲، ۳۵، ۸۴، ۸۶ تا ۱۰۰به قیمت ۲۰ میلیون تومان و قطعات ۳۲، ۳۵، ۸۴، ۸۶تا ۱۰۰به قیمت ۱۷ میلیون تومان فروخته می‌شود؛ این قیمت‌ها تنها قیمت‌های رسمی این قبور است و قیمت‌های غیر رسمی و خرید و فروش‌های عجیبی در این قبرستان هم انجام می‌شود؛ البته اگر شما جزو طبقه‌ای باشد که امکان پرداخت هزینه قبر را ندارید، می‌توانید پس از نامه نگاری‌های بسیار روی قبرهای رایگان این قبرستان هم حساب کنید.

قبرهای لاکچری

اگر جزو طبقه‌ای باشد که علاقه به قبور امامزاده‌های شهر و منظره‌های خوب با کارت اعتباری شما همخوانی داشته باشد می‌توانید روی این قبرستان‌ها هم حساب کنید؛ البته با پرداخت مبالغی گزاف مثل پول خرید یک خانه در تهران.

قیمت هر قبر در قسمت صحن شاه عبدالعظیم از ۶۰۰ میلیون تومان تا ۱ میلیارد تومان است؛ البته در قسمت‌های دیگر این مکان قیمت‌ها از ۲۵میلیون تومان تا ۶۰میلیون تومان است.


قبور ابن بابویه که قدمت بالایی هم دارد، ۶۰میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت قبور امامزاده اسماعیل چیذر هم از ۱۰۰میلیون تومان شروع می‌شود.

همچنین گورستان عمومی لویزان که خوش آب و هوا هم هست می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد، گورستانی که قبرهای آن از ۴۰میلیون تومان تا ۱۰۰میلیون تومان هم قیمت دارد. امامزاده صالح فرحزاد هم از نقاط دیگری است که قیمت بالای قبر در آن بیشتر به چشم می‌آید؛ چراکه قیمت یک قبر در این مکان از ۱۰۰میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱میلیاردتومان هم ادامه پیدا می‌کند!

نرخ‌های به ظاهر ریز؛ اما گران برای بدرقه شما

همه این حساب و کتاب‌ها تا پیش از رسیدن شما به قبر مورد نظر انجام می‌شود، شما را از آمبولانس خارج می‌کنند تا تمام مراحل کفن و دفن با پرداخت انواع و اقسام فیش‌ها انجام شود، کفن و دفن و اقامه نماز میت هر کدام فیش جداگانه‌ای دارد که باید خیلی سریع پرداخت شود، صدور جواز ۵۰هزار تومان، صدور گواهی فوت ۶۲هزارتومان، خدمات تدفین ۹۰هزار تومان و مهم‌تر از آن کاور و بسته بندی شما ۹۰هزار تومان هزینه دارد.

هزینه‌های دیگری هم هست که باز هم ارزش کارت اعتباری یا‌‌‌ همان یک نفر از نزدیکان شمارا مورد سنجش قرار می‌دهد؛ سنگ قبر و مداح.


برای انتخاب مداح قیمت‌های متفاوتی پیشنهاد می‌شود که از ۸۰هزار تومان تا ۲میلیون تومان متغیر است؛ البته این مبلغ تنها برای مداحی پرداخت می‌شود که در روز خاکسپاری شما فعالیت می‌کند، مداح روز سوم، هفتم وچهلم و همچنین مداحی که در خانه یا تالاری که در آن از بازماندگان شما پذیرایی می‌شود نرخ مخصوص به خود را دارد؛ البته برخی خانواده‌ها که توان مالی خوبی دارند هم می‌توانند از اجرای زنده سازهای سنتی بر سر مزار نیز بهره ببرند.

شما در میان شیون و زاری عزیزانتان به خاک سپره می‌شود، مداح می‌خواند: «اِسْمَعْ اِفْهَمْ یا فُلانَ بْنَ فُلانٍ، ‌‌‌ همان یک نفر حساب می‌کند که باید برای سنگ قبر چقدر هزینه پرداخت کند، مداح می‌خواند:» هَلْ اَنْتَ عَلَى الْعَهْدِ الَّذى فارَقْتَنا عَلَیْهِ مِنْ شَهادَةِ اَنْ لا اِلهَ اِلا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ وَ اَنَّ مُحَمَّداً صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ عَبْدُهُ و باز‌‌‌ همان یک نفر به مراسمات سوم و هفتم فکر می‌کند، و صدای مداح را منقطع درست میان هجوم اعداد به سرش می‌شنود: «وَ رسُولُهُ وَ سَیِّدُ النَبِّییّنَ وَ خاتَمُ الْمُرْسَلینَ وَ اَنَّ عَلِیّاً اَمیرُ الْمُؤْمِنینَ وَ سَیّدُ الْوَصِیّینَ وَ اِمامٌ افْتَرَضَ اللَّهُ طاعَتَهُ عَلَى الْعالَمینَ...

سنگ را می‌گذارند و خاک می‌ریزند، زندگی شما به پایان می‌رسد در‌‌‌ همان لحظه است که دسته‌های گل را روی مزار شما می‌گذارند، گل‌هایی که قیمت آن از ۲۰هزار تومان تا ۶ میلیون تومان متغیر است، حالا‌‌‌ همان یک نفر باید به فکر مراسم باشد، یک کارت اعتباری که اگر در جوار یک تلفن همراه قرار گیرد کلا از کار می‌افتد، شیک و مجلل بودن و یا سادگی مراسم شما را تعیین می‌کند، باقالی پلو و زرشک پلو کمترین غذایی است که در منوی تالار‌ها برای سوم و هفتم وجود دارد که متوسط هزینه برای یک نفر۳۰هزار تومان تمام می‌شود، این هزینه به اضافه هزینه مداح است که باید بطور جداگانه پرداخت شود؛ از ۸۰هزار تومان تا ۲میلیون تومان.


در کنار تالارهایی که قیمت آن در بالا گفته شد تالارهایی فعالیت می‌کنند که هزینه هر نفر برای مراسم در آن تا ۲۰۰هزار تومان هم تمام می‌شود؛ البته‌‌‌ همان یک نفر قبل از همه این‌ها باید به فکر ارسال کارت دعوت به مهمانان باشدکه کمترین قیمت آن ۲۰۰هزار تومان است.

سنگ قبر و تمام

سنگ قبر آخرین هزینه‌ای است که از کارت اعتباری شما یا جیب‌‌‌ همان یک نفر که از همه به شما نزدیک‌تر است پرداخت می‌شود، درست چهل روز پس از مرگ، قیمت سنگ قبر نیز به لطف بازرگانان به نرخ کشورهای چین و افغانستان محاسبه می‌شود و حداقل قیمتی که باید برای سنگ قبر پرداخت کرد نزدیک به ۳۰۰هزار تومان است؛ البته امکان دارد این سنگ‌های ارزان قیمت برای مراسم سالگرد دوباره عوض شوند؛ چراکه کیفیت آن‌ها پایین است و به راحتی دچار ترک و شکستگی می‌شود.


با یک حساب سرانگشتی می‌توان حداقل قیمت مرگ در تهران را تخمین زد؛ عددی که بدست می‌آید برای یک کارمند و یک کارگر رقم بالایی محسوب می‌شود؛ البته این هزینه‌ها در صورتی است که شما به مرگ طبیعی از دنیا رفته باشید که با توجه به انواع و اقسام بیماری‌ها وفشارهای ناشی از آلودگی، ترافیک وتامین حداقل‌های زندگی به خصوص در تهران مساله‌ای دور از ذهن است، آمار بالای مرگ و میر بدلیل ابتلا به انواع بیماری‌ها مستلزم صرف هزینه‌های کلان است؛ بنابراین اگر شانس این را داشته باشید که به مرگ طبیعی از دنیا بروید بی‌شک جزو خوش شانس‌هایی خواهید بود که حداقل باید بین ۲۰تا۳۰ میلیون تومان صرف هزینه آمبولانس تا مراسم خاکسپاری و مراسم‌های سوم و هفتم کرده والبته این مبلغ را در کارت اعتباری برای مرگ خود پس انداز کنید؛ پس تا می‌توانید زنده بمانید.

 

خبرگزاری ایلنا -  یاسمن خالقیان،بسیم لاله

برچسب ها
 • تاریخ ارسال : 06 / 04 / 1395
 • بازدید : 332 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]