درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

ایجاد صلح ماندگار بین خواهر و برادر

سخت است كه داد و بیداد فرزندانتان را ببینید و حتی آنها جلوی شما به هم آسیب برسانند و شما آرام باشید. خواهر و برادرهایی كه در خردسالی با هم دعوا نكنند و حل سوء تفاهم ها را یاد نگیرند در بزرگسالی این دوره را می گذرانند، اما اغلب دیگر نمی توانند چیزی یاد بگیرند. كشمكش بچه ها را دو دسته كنید؛ جنجال هایی كه احتمال آسیب بدنی در آن نیست و یا هست. در هر دو حالت، بچه ها در همان موقع نمی توانند از حرف های خوب شما چیزی یاد بگیرند اما برعكس حس بد مقایسه، فرق گذاشتن، ترجیح همیشگی كوچك ها به بزرگ ها را درك می كنند. در هر دو حالت شما فقط تا می توانید كم حرف باشید.

لطفا برچسب نزنید

به خواهر و برادر بفهمانید که به هر حال عمر پدر و مادرها محدود است به همین دلیل باید همیشه یکدیگر را دوست بدارند و از خطاهای هم بگذرند

معمولا وقتی بچه ها دعوا می كنند، این كاملا برداشت شماست كه آنها مشغول دعوا هستند اما خودشان نمی دانند كه چه اتفاقی در حال وقوع است! بزرگ ترها می گویند: «همدیگه رو كشتن»، «بدجنس» «خجالت بكش»، «زورت به كوچك ترت رسیده» و... .

این برچسب های اسم گذاری بزرگ ترها هست كه تازه به بچه یادآوری می كند دارد چه اتفاقی می افتد. برعكس اگر بزرگ ترها بگویند: «وای شیطوون داره چه كیفی می كنه از داد شما»، «ای داد و بیداد خدا خیلی ناراحته» و...برای بچه های كوچك و «هركسی حق با اونه نیازی به داد نداره» و جمله هایی از این دست می تواند ماجرا را ساده و آنها را از تلافی جویی دور كند. نوع دیگری از برچسب زدن های اشتباه هم هست كه والدین برای كمك به دفاع از فرزندشان، كودك آسیب رسان را تنبیه می كنند و مثلا می گویند: «تا تو باشی دیگه كوچك ترت را نزنی.»

وضعیت را خراب تر نکنید

- اگر بگویید «كی شروع كرد؟» «تقصیر كیه؟» و «نمی خواد توضیح بدید!» و... فقط مثل آنها شده اید و واكنش غیرمؤثر از خودتان نشان داده اید. به جای این، پیش بچه ها بروید و بگویید: «چقدر از هم عصبانی هستید، با هم یه فكر جدید كنید و الا بازی باید تعطیل بشه تا دوباره باهم دوست بشید.»

- اگر كشمكش بچه ها با وسیله ای مثل یك چوب یا ابزار خطرناك دیگری همراه شده است، بی معطلی وسیله را از بچه ها بگیرید و هر دو را از هم جدا كنید و بگویید كه «از دست تون عصبانی ام بعدا با هم حرف می زنیم». این تاخیر ابراز ناراحتی، مهم ترین الگوی شخصیتی است كه می توانید به بچه ها یاد بدهید.

-همیشه بچه های بزرگ تر را مقصر ندانید. به كوچك ترها بگویید كه باید احترام بگذارید و به بزرگ ترها مسئولیت مراقبت از كوچك ترها را بدهید.

خودتان را به آن راه بزنید!

گاهی برای تمام شدن كشمكش بچه ها یك صدای بلند، روشن شدن سشوار، تلویزیون و... كافی است. این راهكار اغلب برای بچه های زیر 5سال كاربرد دارد. راه های پیشنهادی ما را هم امتحان كنید؛ راه اول: بدون اینكه حرفی بزنید حین كشمكش بچه ها با هیجان زیاد بگویید هركی زودتر خوراكی می خواد بیاد و... می توانید صدای یك زنگ كه موقع بازی ها از آن استفاده می كنید را هم به صدا دربیاورید. راه دوم: گاهی اضافه شدن شما به عنوان نفر سوم بازی می تواند دعوا را تمام كند. راه سوم: در زمان آرامش و دوستی بچه ها یك قانون بگذارید مثلا هركس بعد ازجمله «تمام كنید» بحث را ادامه دهد باید جریمه شود.

رابطه عاطفی تان را تقویت کنید

به خواهر و برادر بفهمانید که به هر حال عمر پدر و مادرها محدود است و آنها نمی توانند فرزندان شان را تا همیشه حمایت کنند و بنابر این روزی که مرگ، والدین را از فرزندان بگیرد به جز خواهر یا برادر، بستگان درجه یک دیگری نخواهند داشت و به همین دلیل باید همیشه یکدیگر را دوست بدارند و از خطاهای هم بگذرند.

تعیین مرزها با شما

همیشه بچه های بزرگ تر را مقصر ندانید. به كوچك ترها بگویید كه باید احترام بگذارید و به بزرگ ترها مسئولیت مراقبت از كوچك ترها را بدهید

رعایت عدالت میان دو کودک از 2 جنس مخالف در یک خانواده از جمله مسوولیت های پدر و مادر است، اما مساوات به معنای رفتارهای کاملا مشابه با خواهر و برادر و خریدن اسباب بازی ها، کتاب ها، پوشاک یکسان برای آنها نیست بلکه کاملا برعکس است.

شما وظیفه دارید با توجه به جنسیت بچه ها، نوع تفریحات آنها، اسباب بازی ها و پوش شان را از هم جدا کنید و حتی در مواقعی لازم است بسته به جنسیت شان سبک حمایتی شما از آنها نیز متفاوت باشد. منظور ما از عدالت در خانواده یکسانی خدماتی که به فرزندانی از 2 جنس مخالف ارائه می دهید نیست و این خدمات ماهیت های متفاوتی برای دختر و پسر دارند، اما میزان این خدمات برای دختر و پسر خانواده نباید چندان با هم فرق داشته باشد و مهم تر این که آنها قابل مقایسه با هم نیستند چون دو انسان متفاوت، با جنسیت متفاوت، ویژگی های متفاوت و استعدادهای مختلف هستند.
نکته مهم دیگر در تربیت کردن خواهر و برادر، این است که به آنها احترام گذاشتن به حریم خصوصی یکدیگر را یاد بدهید. این حریم خصوصی بویژه در نوجوانی و دوران بلوغ اهمیت بیشتری پیدا می کند. آنها باید یاد بگیرند گاهی اجازه دخالت و کنجکاوی در برخی مسائل یکدیگر را ندارند. برای آموزش این حریم ها لازم است از دوران کودکی، اتاق خواهر و برادر و حتی کمد اسباب بازی ها و لباس هایشان را از هم جدا کنید و اگر این امر در دوران کودکی محقق نشد حتما باید در نوجوانی، اتاق آنها و لوازم شخصی و خصوصی شان را از هم تفکیک کنید.منبع: جام جم-همشهری

 • تاریخ ارسال : دو شنبه 17 / 12 / 1394
 • بازدید : 299 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]