درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

۱۰ چیز که بین شما و زندگی رویایی تان قرار گرفته

ترس از کافی نبودن می تواند در انجام یک کار از پا درمان بیاورد. ترس درست مانند یک دوست بد است که همیشه میلیون ها دلیل می آورد که چرا نمی توانی باشی، انجام دهی، و یا به آنچه دوست داری برسی. درست وقتی همه چیز خوب پیش می رود سر و کله اش پیدا می شود تا کارهای اشتباهی که تا به حال انجام داده ای را به خاطرت بیاورد. همینطور که بزرگ می شویم صدای ترس بلند تر و بلندتر می شود اما ما نیز باید باهوش تر و باهوش تر شویم.
به تازگی متوجه شده ام که ترس فقط یک وهم بوده که برای دور کردن خود از خطر استفاده می کردم، و چیزی است که می توانم آن را از درون خود کنترل کنم. پس دیگر عوامل خارجی را دلیل ترسم ندانستم و با مطالعه پیچیدگی های ضمیر ناخودآگاه درک خود را تغییر دادم.
من فهمیدم بیشتر افکاری که به صورت روزانه داریم از همین ضمیر ناخودآگاه می آید. ضمیر ناخودآگاه اساسا یک ضبط صوت است که پر شده از باورها و رفتارهایی که در کودکی مان شکل گرفته. درست مانند نوار ویدئویی ذهن تنها زمانی تغییر می کند که نوارش را عوض کنیم.
در ادامه می خواهیم در ۱۰ گام کمکتان کنیم تا ترس های خود را پاک کنید و طرز فکری جدید بسازید:

۱- درک کنید که ترس چیست و چگونه در زندگی تان ظاهر شده

ترس خیالی است که توسط ذهن خودتان درست شده تا از درد محافظتتان کند. اگر افکارتان از جایی سرشار از عشق سرچشمه نگرفته باشد، پس از جایی می آید که سرشار از ترس است. شروع کنید هر آنچه روزانه به خود می گویید و می دانید از جایگاه ترس می آید را یادداشت کنید.

۲- تصدیق مثبت را تمرین کنید

همین که تمام افکار منفی خود را یادداشت کردید، دوباره اما به روشی مثبت بازنویسی شان کنید. برای مثال مدام می گویید: من به اندازه کافی باهوش نیستم، تاکیدی قوی بسازید مانند: من نابغه هستم و می توانم به این دنیا ارزش دهم. جلوی یک آینه بایستید، در چشم های خود نگاه کنید و این جملات را بلند بگویید. به مرور زمان، این تمرین روزانه کمکتان می کند به جهان رویکردی مثبت تر داشته باشید.

۳- به متفاوت دیدن تمایل نشان دهید

اگر همیشه فکر می کردید که هرگز نمی توانید زندگی شادی داشته باشید، ذهن خود را رو به این امکان که شادی می تواند به سراغتان بیاید باز کنید. مانند دکتر وین دایر که همیشه می گفت: اگر روش نگاه کردنتان به چیزها را عوض کنید، چیزی که می بینید تغییر می کند. برای خود پیام های مثبت بگذارید و در طول روز بارها و بارها بخوانیدشان، به عنوان پس زمینه کامپیوتر یا موبایل قرارشان دهید، روی برگه ای بنویسید و در جاهای مختلف خانه بچسبانید تا همیشه جلوی چشمتان باشند و به یادتان بیاورند که باید طور دیگری به دنیا نگاه کنید.

۴- به خود اجازه دهید که همه چیز را حس کنید

به جای اینکه ترس های خود را مخفی کنید و بنشینید و ببینید که چگونه همیشه عقب نگهتان می دارند، به خود اجازه دهید که واقعا ترس را حس کنید تا بتواند خود را از بدنتان آزاد کند. هر زمان که دچار ترس شدید یا حس خوبی نداشتید، مسالمت آمیز دو تا سه دقیقه در سکوت باقی بمانید، دم و بازدم انجام بدهید، اجازه دهید هر کدام از نگرانی ها به ذهنتان بیایند. حسش کنید و تصور کنید که با هر مرتبه نفس کشیدن بدنتان را ترک می کند. در پایان این تمرین مدیتیشن ساده اما قدرتمند، برای خود موسیقی آرامش بخش پخش کنید و یا کاغذ و قلم بردارید و تجربه خود از اینکه ترسها رهایتان کردند را بنویسید.

۵- به صورت عقلانی ترس خود را تجزیه و تحلیل کنید

ترس اگر بتواند شما را از آسیب های فیزیکی حفظ کند چیز خوبی است. با این حال ترس های ما بیشتر احساسی است نه عملی. این ترس ها همچنین شدید و غیر قابل پیش بینی هستند، نمی توانند به شما آسیب برسانند. از خود بپرسید ترسی که دارید منطقی است و یا فقط احساسی.از ترس های منطقی خود بابت اینکه نمی گذارند احساس ناتوانی داشته باشید تشکر کنید، سپس با مهربانی از آنها بخواهید که بروند.

۶- خود را اول قرار دهید

هر چقدر با ورزش، درست غذا خوردن و تمرین دوست داشتن خود بیشتر به خودتان اهمیت دهید توانایی و اعتماد به نفستان برای مبارزه با ترس ها بیشتر می شود. هر روز زمانی را به خودتان اختصاص دهید، زمانی که بی چون و چرا فقط برای خودتان باشد، حتی اگر فقط چند دقیقه باشد. در این زمان کاری کنید که آرامش بگیرید، مدیتیشن، ورزش، یوگا صبحگاهی هر چیزی که می دانید آرامتان می کند.

۷- بتدریج چیزهایی که باعث ترستان می شوند را دنبال کنید

با کم شروع کنید، گام های کوتاه بردارید. اگر رویایتان صحبت در مقابل جمع است اما افکارتان باعث می شوند ناتوان شوید. ابتدا با خود تنها در اتاق صحبت کنید، و یا برای جمع کوچکی از دوستان این کار را انجام دهید. همین که گام اول را بردارید، باقی کارها برایتان طبیعی می شود.

۸- از مدیتیشن و مناجات برای از بین بردن افکار منفی استفاده کنید

مدیتیشن ابزاری است قدرتمند، و می توانید هر جایی و در هر زمانی انجامش دهید. درباره انواع مدیتیشن مطالعه کنید و ببینید کدامشان به دردتان می خورند. مناجات نیز برای خود نوعی مدیتیشن است ترس های خود را با کسی درمیان می گذارید که می دانید بر همه چیز آگاه است و این باعث آرامش درونی تان می شود. هر زمان افکار منفی به سراغتان آمدند پنج دقیقه منظم نفس بکشید و سپس با مدیتیشن و مناجات خود را آرام کنید.

۹- درباره ترس های خود صحبت کنید

صحبت کردن درباره یک ترس مقداری از قدرتش را از بین می برد. وقتی درباره چیزی صحبت می کنید، رویش کنترل دارید. وقتی درباره ترس خود با دیگران صحبت می کنید قوی تر می شوید و بیشتر قادر به محافظت خود با عشق خواهید بود.

۱۰- به خاطر داشته باشید اگر بتوانید در ذهن خود شکلش دهید، در زندگی نیز پیدایش خواهید کرد

شروع به دوباره نوشتن داستان زندگی خود کنید. می توانید افکار خود را کنترل کنید و بر سرنوشت خود کنترل داشته باشید. باور کنید که می توانید و استحقاقش را دارید که در تمام نقاط زندگی خود شاد باشید. قول می دهم خواهید توانست.

 

برگرفته از دکتر کرمانی

 • تاریخ ارسال : جمعه 07 / 12 / 1394
 • بازدید : 273 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]