درخواست عکس هنرمندان خارجی عکس هنرمندان مرد عکس هنرمندان زن
 • الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

  الناز شاکردوست در اکران مردمی فیلم مطرب

 • عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

  عکسهایی از گل شقایق نعمانی ژاپنی

 • عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای هستی مهدوی در اکران فیلم ماجرای نیمروز - رد خون در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

  عکسهای دیبا زاهدی در اکران فیلم تیغ و ترمه در ۳۷ اُمین جشنواره فیلم فجر

 • عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از الهه حصاری در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

  عکسهایی از زیبا کرمعلی در اکران عمومی فیلم درساژ

 • عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

  عکسهایی از مریم معصومی در اکران خصوصی فیلم ترانه

 • عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

  عکسهایی از ماهور الوند در اکران فیلم درساژ

 • عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

  عکسهایی از پرنده گراندالای آبی

 • عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

  عکسها و بیوگرافی سینتا لورا کیل Cinta Laura Kiehl

 • عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

  عکس ها و بیوگرافی Pimchanok Luevisadpaibul بازیگر و مدل تایلندی

 • عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

  عکس ها و بیوگرافی Araya Alberta Hargate آریا آلبرتا هارگیت

 • عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای ساعد سهیلی و همسرشون گلوریا هاردی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هومن سیدی در اکران خصوصی فیلم پل خواب

 • عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

  عکسهای هدی زین العابدین در اکران خصوصی فیلم پل خواب

تبلیغات در سایت تبلیغات در سایت کسب درآمد

آیا شما هم جزء افراد تنبل هستید؟

تنبلی از آن مشكلاتی است كه همه ما با آن دست به گریبان هستیم، عده ای از ما می توانیم بر آن غلبه كنیم برای همه ما پیش آمده كارهایمان را از امروز به فردا می اندازیم. دلایل زیادی هم می توانیم برای این تصمیم مان بیاوریم. از سردرد گرفته تا مشغله های روزانه اما این دلایل فقط به یك نقطه ختم می شوند؛ تنبلی! برای اینكه متوجه شوید شما آدم تنبلی هستید یا خیر، تنها كافی است به این سؤال پاسخ دهید: آیا كار نیمه تمام دارید؟ اگر جواب تان مثبت است به طور قطع شما هم جزو انسان های تنبلی هستید كه به بهانه های مختلف از زیركار فرار می كنند.

شما جزو كدام دسته از تنبل ها هستید؟

اصولا كسانی كه در انجام كارهایشان موفق نمی شوند، بهانه های زیادی می آورند. اولین قدم برای غلبه بر تنبلی، پیدا كردن بهانه ای است كه برای فرار از كار می تراشید.

1. دوست ندارم این كار را انجام بدهم

آیا اهمیت كاری كه برای خود تراشیده اید بیشتر از اهمیت كاری است كه مدت ها نیمه تمام رها شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است در این صورت مانعی ندارد اما در بیشتر مواقع این پاسخ منفی است

بله، بدون شك، كاری كه شما از انجام دادنش لذت نمی برید، جزو كارهای عقب افتاده شماست. اما آیا با گذشت زمان خوشایندتر میشود؟ یا برعكس هرقدر شما زمان بیشتری را تلف كنید، وضع بدتر خواهد شد. از آن گذشته وجدان راحتی هم نخواهید داشت. با خودتان صادق باشید، آیا مایل نیستید فردا صبح كه از خواب بیدار شدید خبری از این كار غیرقابل تحمل نباشد؟

اگر شما جزو گروه اول هستید، پس:
شما فردی هستید كه میل به پذیرفتن حقایق ندارد و به قول معروف از شنیدن حرف راست ناراحت می شوید. بیشتر در رؤیا زندگی می كنید و دوست دارید اصولا همه چیز طبق میل شما پیش برود. روحیه حساسی دارید و اهل جنگ و بحث نیستید و به دنبال یك زندگی آرام و بی دغدغه هستید.

2.حالا حوصله ندارم انجام بدم...

اگر بهانه شما این است، باید به خود ثابت كنید كه بنده، عقیده روحیه و میل خود نیستید. نقطه شروعی مشخص كنید، نفس عمیقی بكشید و شروع كنید. مطمئنا وقتی تصمیم محكم می گیرید روحیه شما به كلی تغییر می كند. بی میلی شما ناشی از كاری كردن نیست، برعكس آن ناشی از كاری نكردن است، بنابراین راه مبارزه با بی میلی و بی حالی فعال شدن آن است.

اگر جزو گروه دوم هستید، پس:
شما از آن دسته آدم هایی هستید كه احتیاج به یك نیروی محركه برای پیشرفت دارد. علاقه زیادی به ایجاد زندگی مشترك ندارید اما زندگی مشترك می تواند همان نیروی محركه ای باشد كه به آن نیاز دارید. به آینده فكر نمی كنید و بیشتر در زمان حال زندگی می كنید. خاطرات تان را به راحتی فراموش می كنید، زیاد می خوابید و از غذا خوردن لذت می برید.

3. سرم درد می كند

این بهانه ممكن است درست باشد اما به جای کنار گذاشتن كار، دلیل سردرد خود را پیدا کنید. اگر سردرد شما ناشی از استرس در ارتباط با فعالیت به خصوصی بود، مثلا اگر هربار می خواهید كاری را شروع كنید سردرد می گیرید، سعی كنید علت اصلی این استرس را بیابید. وقتی فهمیدید كه چرا از انجام این كار به خصوص ناراحتید، به جای كنار گذاشتن کار، با آن برخورد كنید. اما فراموش نكنید كه در بسیاری از موارد بهترین راه برخورد با استرس سردرد، روبه رو شدن با كار نگران كننده است.

اگر جزو گروه سوم هستید، پس:
شما خیلی احساساتی هستید. عاشق رنگ های شاد و طبیعت هستید. زندگی ماشینی با روحیات شما خیلی سازگاری ندارد، انسان مهربانی هستید اما باید مراقب باشید تا از مهربانی شما سوء استفاده نشود. به اطرافیانتان بیش از حد توجه می كنید و این توجه باعث ایجاد نگرانی در شما می شود. حضورتان به دیگران آرامش می دهد اما خودتان این آرامش را تنها از طبیعت می توانید دریافت كنید.

4. فعلا سرم شلوغ است

اصولا كسانی كه در انجام كارهایشان موفق نمی شوند، بهانه های زیادی می آورند. اولین قدم برای غلبه بر تنبلی، پیدا كردن بهانه ای است كه برای فرار از كار می تراشید

این هم یكی از آن توجیهات بسیار متداول كسانی است كه انجام كارهایشان را به بعد موكول می كنند. حتی اگر سرتان به راستی هم شلوغ نباشد برای خودتان كار تراشی می كنید. ظاهرا خشنودكننده هم هست چون می توانید با این توجیهات خود را فریب دهید. در اینگونه مواقع یك سؤال اساسی از خودتان بپرسید: آیا اهمیت كاری كه برای خود تراشیده اید بیشتر از اهمیت كاری است كه مدت ها نیمه تمام رها شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است در این صورت مانعی ندارد اما در بیشتر مواقع این پاسخ منفی است.

اگر جزو گروه چهارم هستید، پس:
خیلی آدم مورد اعتماد و كمی هم دم دمی مزاج هستید. اطرافیان، شما را انسانی خودخواه می نامند اما شما به هیچ عنوان با این نظر موافق نیستید تا جایی كه بتوانید به دیگران كمك می كنید اما به شرطی كه به كارها و برنامه ریزی تان لطمه ای وارد نشود. مدیریت قوی دارید و می توانید در آن واحد، چندكار را انجام دهید.

5. هنوز فرصت دارم...

بسیار خب، با این حساب شما مشكلی ندارید، كاری دارید كه باید انجام دهید و طبق گفته خودتان فرصت هم دارید، بنابراین می توانید به سرعت دلخواه خود كار كنید، نه برده ساعت باشید و نه تابع تقویم، در این صورت پیش اطرافیانتان روسفید می شوید مسلما اگر ببینید كار ناخوشایندی را به راحتی و به سرعت انجام می دهید در مقام تحسین شما برمی آیند.

اگر شما جزو گروه پنجم هستید، پس:
ذاتا بدقول هستید و به قول معروف همه كارهایتان را در دقیقه 90 انجام می دهید. حس مسئولیت پذیری دارید اما این حس خیلی پررنگ نیست. انسانی اجتماعی هستید و مورداعتماد. جلب رضایت اطرافیان برایتان اهمیت دارد، اصولا خوش لباس هستید، از هیجان خوش تان می آید و ترجیح می دهید زندگی تان كمی مهیج باشد اما به شرطی كه برایتان ایجاد تنش نكند، در مطلب بعد نشانه های دیگری از افراد تنبل را خواهیم گفت.


منبع:مجله زندگی ایده آل

 • تاریخ ارسال : دو شنبه 28 / 10 / 1394
 • بازدید : 311 مشاهده
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]